www.automatyka-zywiec.pl

Instalacje Centralnego Ogrzewania

Polska leży w strefie klimatycznej gdzie jedną z podstawowych instalacji w każdym domu i mieszkaniu jest instalacja centralnego ogrzewania. Instalacja grzewcza służy do dostarczania nam ciepła w chłodne jesienne dni, przez całą zimę i wczesną wiosną. Tak więc z instalacji centralnego ogrzewania korzystamy nawet przez większą część roku, dlatego warto by została przygotowana i wykonana we właściwy sposób.

Nasza firma oferuje wykonawstwo instalacji ogrzewania centralnego:

  • naściennego – grzejnikowe, w systemie trójnikowym oraz rozdzielaczy,
  • podłogowego.

Ogrzewanie naścienne, popularnie zwane ogrzewaniem grzejnikowym, jest jeszcze najbardziej rozpowszechnionym ogrzewaniem w domach i mieszkaniach. W czasie remontów domów czy mieszkań, to instalacje grzejnikowe są najczęściej wybieraną i preferowaną formą instalacji grzewczych.

W nowo budowanych domach przeważają natomiast instalacje ogrzewania podłogowego. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe i zapewnia najbardziej optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniu.

Wykonywane przez nas instalacje grzewcze możemy połączyć z automatyką sterującą, co maksymalnie zwiększy komfort użytkowania takiej instalacji, a dodatkowo wpłynie na zmniejszenie kosztów użytkowania.
Kto z nas pamięta by wychodząc z domu przykręcić głowice termostatyczne na grzejnikach? Czy choćby o tym, by obniżyć temperaturę na noc w pomieszczeniach gdzie nikt nie przebywa?

Obniżenie temperatury w domu o 2-3°C może przynieść spore oszczędności na opale. Warto zatem pomyśleć o racjonalnym korzystaniu z instalacji centralnego ogrzewania, by dawała ona oczekiwany komfort jej użytkownikom, ale także przynosiła oszczędności.

Firma Instal-Mar świadczy usługi
w zakresie automatyki domowej,
monitoringu, alarmowych,
instalacji elektrycznych itp.

  • Kamen
  • Gothaer
  • Hager

Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net