www.automatyka-zywiec.pl

Remonty i modernizacje

Jak każda instalacja, czy to elektryczna, czy hydrauliczna wymaga po pewnym czasie użytkowania konserwacji lub modernizacji. Również i w tym zakresie jesteśmy gotowi zaoferować nasze usługi.

Mieszkając w starszych domach czy mieszkaniach z czasem okazuje się, że wykonane przed laty instalacje nie są już tak funkcjonalne i sprawne. Starsze instalacje elektryczne nie nadają się np. do podłączenia płyty ceramicznej, przepływowego podgrzewacza wody, a nie rzadko i czajnika elektrycznego większej mocy. Bywa i tak, że w blokach i starszych domach, ich mieszkańcy do dziś korzystają z instalacji elektrycznej wykonanej jeszcze przewodami aluminiowymi, przez co narażeni są na częste awarie związane choćby z ukruszeniem się przewodów w gniazdku elektrycznym. W starym budownictwie niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdzie właściciele kupują i podłączają w domu odbiorniki dużej mocy, a z tablicy bezpiecznikowej czuć zapach spalenizny.

Dlatego, przy okazji remontu w domu czy mieszkaniu warto także pomyśleć o modernizacji starszych instalacji elektrycznych.

Podobnie instalacje wodno-kanalizacyjne wykonywane przed laty różnią się od tych wykonywanych obecnie. Dziś rzadziej stosuje się już rury stalowe, a zamiast nich układa się rury z tworzyw sztucznych, odpornych na korozję. Planując remont swojego domu czy mieszkania, warto się zastanowić czy przy okazji odnawiania tego co widoczne na zewnątrz, nie zajrzeć głębiej. Może sie okazać, że w niedługim czasie pięknie wyglądające na ścianach łazienki płytki będzie trzeba skuwać, by dostać się np. do skorodowanej rury.

W sytuacjach awaryjnych i nagłych przypadkach jesteśmy w stanie reagować bardzo szybko, aby nasi Klienci mogli spać spokojnie.

Firma Instal-Mar świadczy usługi
w zakresie automatyki domowej,
monitoringu, alarmowych,
instalacji elektrycznych itp.

  • Kamen
  • Gothaer
  • Hager

Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net